A Hoover-gát, és az a tó
Las Vegast elhagyva a Hoover gát felé kanyarodtunk.
Ez a világ egyik legnagyobb vizi erőműve, és bizony lenyűgöző méretekkel rendelkezik. Egy hatalmas szurdokba épült és szinte hihetetlen, hogy mennyi betont és anyagot hordtak oda,hogy féken tartsák azt a hatalmas víztömeget, a Kolorádó folyót, ami az energiát adja. Korábban már jártunk ilyen erőműben Skóciában ezért annyira nem érdeklődtünk a turbinák működése iránt, illetve hatalmas sorban állás várt volna ránk. Megelégedtünk a látvánnyal is. És az érzéssel, hogy a lábad alatt valami ordító elemi erő van féken tartva s átkonvertálva csörgedező energiává.
Odafele megálltunk két kilátópontnál.
Az egyik a gát építése következtében felduzzasztott Mead-tó.
El lehet sétálni a közeli autópálya híd peremére, és onnan, magasról megcsodálni ezt a műtárgyat, a gátat magát. Elképesztő!
Ami igazán izgalmas itt az emberfiának, az, hogy az erőmű két állam határán épült és ezen felül még egy időzóna határán is. Így egy 5 perces sétával nyerhetünk vagy veszthetünk egy-egy órát akár többször is ezen a napon… Csak össze ne zavarjuk a telefonunkba rögzített napirendet….
Red Rock Nemzeti Park és Sedona – végre poros a bakancsunky | Talpalatnyi történetek Edvárd és Dóri utazásaiból a világ körül
2019.02.04. @ 03:09
[…] Odafele a történelmi 66-os úton mentünk egy darabon és megnéztük a Hoover-gátat is. […]
Kocsis Erzsi
2019.02.04. @ 18:58
Köszönöm Nektek!Számtalan öleléssel:Nagymama
Talpalatnyi történetek Edvárd és Dóri utazásaiból a világ körül ezt írta (időpont: 2019. febr. 4., H, 4:07):
> Talpalatnyi történetek posted: „Las Vegast elhagyva a Hoover gát felé > kanyarodtunk. Ez a világ egyik legnagyobb vizi erőműve, és bizony lenyűgöző > méretekkel rendelkezik. Egy hatalmas szurdokba épült és szinte hihetetlen, > hogy mennyi betont és anyagot hordtak oda,hogy féken tartsák azt ” >