Miért nászút és mik ezek a fura képek?
De azért elgondolkoztunk miért is ragadt ránk és utazásunkra akaratlanul ez a jelző.
Arra jutottunk, hogy teljességgel nem hibás mégsem ez az elnevezés, ha a nászutat egy olyan együtt töltött időként definiáljuk, mely a házasságok elején fontos jelentőségű állomás, mint egy tudatosan megépített emlék móló, amihez vissza lehet hajózni a jövő nehézségei során.
Tehát a nászút lényege röviden: hogy a pár együtt legyen, egymásra figyelve, megismerve egymást, tényleg mindenben a másikkal törődve. Tán mondhatjuk, hogy a nászút egy olyan munka nélküli feladat, mesterségesen teremtett szituáció, ami arról szól, hogy elhalmozzuk társunkat figyelmünkkel, gyengédségünkkel, törődésünkkel, valamely kellemes, megérintő, emlékezetes körülmények közt.
2017-es képeink:
Idei témáink: Dél-Amerikai utazásunk és az év, amikor elindultunk a hulladékmentesség útján.
A képekért köszönettel tartozunk barátunknak Maria Fagyossinak.
2018-as képeink:
Témánk: egyértelműen közös otthonunk és itthoni gyökereink kialakítása, amiről itt olvashattok.
Az idei képekért köszönet, Lőrinczi Hunor barátunknak.
2019-es képeink:
Ebben az évben vàllaltuk fel egyértelműen, nyilvánosan is azt, hogy milyen életmódot élünk. Vagyis valahogy egyre többen lettek kíváncsiak. Mi pedig elkezdtük egyre több újság, rádió, különböző sajtó és előadás felkéréseket elfogadni, tökéletesítettük az előadásunkat, még különleges díjra is kaptunk jelölést, Dóri megszervezte immár második éve a Simplicity Fesztivált, Edvárd pedig végleg úgy döntött,hogy két igazàn bölcsész szakkal a háta mögött, mégiscsak a kezével szeretne alkotni és most építenie kell. Így lett hát,hogy villanyszerelő eszközök és házunk további építéséhez szükséges apróságok kerültek a képre…természetesen nagy gonddal elrendezve (amit egyébként Edvárd csinált…mintha ezek a tárgyak pici kis ékszerek lennének az élszeres dobozában.)
Az idei év egyik ikonikus jelképe (ami egyébként az egyik legnépszerűbb fotónk volt itt:-)) Dóri zöld cipője. Azt szimbolizálja a fotón, hogy egyre több lépést teszünk afelé, hogy amit lehet helyben szereztünk be és a pénzünkkel hazai készítőket és kisvállalkozásokat támogassunk.
A képekért köszönet Sebesi Sándor, alias Dester Photographynak.
2020-as képeink
Talán az egyik témánk nem meglepő. 2020-ra mindenki úgy emlékszik majd vissza, mint az év, aminek az elejét hosszabb-rövidebb ideig mindenki karanténban töltötte, ha nem is elzárva, de az biztos, hogy mindenkire hatott.
A bezártsággal karöltve értékelődött fel a kint, az ölelések ereje, a közösség megtartó ereje és a fizikai találkozásokban rejlő csoda, amit nem pótolhat semmilyen zoom beszélgetés. A titkos kert, a természetben töltött idő, ami megtartott minket ebben a bizonytalan időszakban. Rengeteget kirándultunk itthon 2020-ban. Sok esküvőt halasztottak el ebben az évben vagy szerveztek át akár napról napra, a változó szabályozások fényében. Rájuk is gondoltunk a képekkel.
De felfedezhetitek, hogy az ételeknek igazán sok szerepe van a mostani képeken, különösen a különböző színű, fajtájú zöldségeknek. Ez az az év, amikor Dóri belevágott egy régen dédelgetett álmába, elkezdte megírni első könyvét, egy szakácskönyvet, amiből elsajátíthatóak az élelmiszerek, általában kidobásra ítélt részeinek felhasználási módjai, a megfelelő tárolás és az egyszerű, idény és helyi alapanyagokból való ízletes ételek főzésének fortélyai.
Röviden: zero waste szakácskönyv, csak helyi és idény alapanyagokból.
Itt tudhattok meg többet a készülő könyvről: zerowastekonyha.hu
Az idei csodás fotókért és a helyszínért is köszönet Horváth Irma barátunknak.
2021 -es képek:
Az idei évben volt a lelegyszerűbb a témaválasztás.
Három nagy dolog is történt az életünkben és valahogy ez az év minden szempontból a születésről, teremtésről szólt. Kislányunkat Maja Magdalénát vártuk. A fotózás pedig szó szerint az utolsó pillanatban történt mert másnap, el is indult hozzánk, úgyhogy szinte szülés előtti fotókat láttok. Visszatekintve olyan különlegesen sugárzik is Dóri.
A másik szintén nagy alkotás, hogy megszületett (két héttel a kép elkészülte előtt) Dóri Zero Waste szakákcskönyve, amin 21 hónapja dolgozott.
Edvárd nagy alkotó munkája pedig a ház volt és új szakmát i szerzett a tanári mellé: hivatásos villanyszerelő lett. Ugyan ház sajnos Maja születésére nem vált lakhatóvá (pedig már láttuk a lelki szemeink előtt, ahogy a nappali sarkában megérkezik), de így jövő évre egy másik nem várt kalanddal lettünk gazdagabbak. – Persze ezt akkor még nem tudtuk ;-).
Ezévi fotóinkért hálás köszönettel tartozunk Csendes-Kalámár Veronikának, akit Verita Photo néven találtok meg.
2022-es képek:
Életünk első szülőként eltöltött éve. Nem volt könnyű és közben építkeztünk. Ebben az évben úgy döntöttünk, kiköltözünk a városból, akkor is ha még a házunk nincs kész, ígyhát fogtuk magunkat és rendbehoztunk egy kis kerekeken futó konténert. Hogy meddig laktunk ebben és milyen volt arról itt tudtok olvasni: Életünk a kisházban. Ennek a mementói az alábbi fotók, amiért köszönettel tartozunk
2023-as képeink
Idén szeptemberben telt el 10 év, mióta a családunk, barátaink ölelésében és Isten színe előtt hivatalosan is igent mondtunk egymásra. Igent arra, hogy megpróbálunk jó útitársai lenni egymásnak, bármerre is kanyarogjon az utunk.
Utazásainkról és rólunk mások szemével | Talpalatnyi történetek Edvárd és Dóri utazásaiból a világ körül
2017.10.26. @ 10:21
[…] De, hogy pozitívan zárjuk a bejegyzést, elkészültek idei házassági évfordulós képeink. A témát könnyű kitalálni:-). Az igazi képeket itt találjátok. […]